Inici » Notícies » Esports

Èxit en la III Travessia de natació “La Milla Verda” de Benissa

14 de juliol de 2014 No hi ha comentaris
Pòdium femení a la Milla Verda 2014 de Benissa

Pòdium femení a la Milla Verda 2014

La Regidoria d’Esports de l’Ajuntament de Benissa, en col·laboració amb el Club Nàutic Les Bassetes, van organitzar el dissabte passat, 12 de juliol, la III Travessia de natació “La Milla Verda”, els guanyadors de la qual en la classificació general van ser José Luis Lorrosa Chorro en masculina i Silvia Martí Donet, en femenina, amb un temps de 17:30 i 19:31 minuts respectivament.

La travessia, en la qual van participar 200 nadadors, va començar a les 9.30h a la platja de la Fustera i es van recórrer 1.600 m, a favor de la corrent, fins arribar a les Bassetes. Durant el trajecte els nadadors van estar vigilats i assistits per la Creu Roja i els voluntaris del club de natació que van fer el recorregut amb caiacs, llanxes, etc.

La classificació va quedar de la següent manera:

Classificació General Femenina

Silvia Martí Donet (Independent)
Sandra Ortolá Conejo (CN Calp)
Gema Pérez Bevía (*CN Benissa)

Classificació General Masculina

José Luis Lorrosa Chorro (CN Tennis Elx)
Oscar Estrada Niñoles (CN Benissa)
Rubén Figueres (CN Gandia)

Categoria Juvenil Femení

Sandra Ortolá Conejo (CN Calp)
Ana Corbacho Llorca (CN Dénia)

Categoria Juvenil Masculina

Alejandro Ferrer García (CN Calp)
Josep Ortolá Ortolá (Independent)

Màster I Femení

Gema Pérez Bevia (CN Benissa)
Ángela Cerdán Gran (CN Benissa)
Maria Cerdà Guzmán (CN Benissa)

Màster I Masculí

José Luis Lorrosa Chorro (CN Tennis Elx)
Oscar Estrada Niñoles (CN Benissa)
César Hernández Ruiz (Independent)

Màster II Femení

Ana Llorca Rodríguez (CN Dénia)
Nuria Barragán Martínez (Independent)
Gloria García Cano (C. Benidorm Maristas)

Màster II Masculí

Rubén Figueres (CN Gandia)
Pedro Luque García (Independent)
Juan Miguel Moro Ruiz (CN Benidorm)

Màster III Femení

Ana Terencio Alemany (Multiesport Marina Alta)
Mogsy Ford (Independent)

Màster III Masculí

Diego Cortes (C.Benidorm Maristas)
José Luis Alcalá (Independent)
Jaime Gonzálvez (Elx Club Natació)

Màster Plus Masculí

Joop Draaisma (Independent)
Frank Rijsdijk (Independent)
Ignacio Blanco López (CN Benissa)

Sub 23 Masculí

Armin Lenz (Independent)
Daniel Rico Morant (Independent)
Jaume Gene Salgado (Independent)

Sènior Femení

Silvia Martí Donet (Independent)
Esther Rico Iniesta (Independent)
Saida Perea Peiró (Tutriatlon.com)

Sènior Masculí

José Antonio Segura Landin (CTGS Costa Blanca)
Carlos Cruz Marín (CN Arena Alacant)
Alejandro Blanco Garrigós (CN Ferca)

Font de la notícia:

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

http://www.infobenissa.cat/wp-content/themes/infobenissa/