Inici » Notícies » Esports

Es disputa a Benissa la primera prova de les Escoles de Ciclisme de la Província

22 de Març de 2011 No hi ha comentaris
Guanyadors infantils de 2n any de la XXXII Prova d'Escoles de Ciclisme de Benissa

Guanyadors infantils de 2n any

Diumenge passat es va disputar a Benissa la primera prova del calendari de competicions “d’Escoles de Ciclisme de la Província d’Alacant”, en la qual van participar uns 200 xiquets i xiquetes. Es van disputar un total de 8 carreres en les quals els afeccionats van gaudir del ciclisme, especialment les proves dels més majors.

El circuit de Benissa inclou una pujada que fa que la prova siga més dura i interessant tant per als ciclistes com per als afeccionats. En finalitzar la prova els jutges de la federació van facilitar a l’organització els resultats i es van lliurar els trofeus als participants per part de Francisco Montagut, regidor d’Esports i Vicente Jaen, president del Club Ciclista Benissa.

Aquesta és la relació dels primers classificats:

PRIMERS CLASSIFICATS de la XXXII Prova d’Escoles de Ciclisme Benissa

Promeses de 1r
primer/a: Noelia del Castillo.
segon/a: Esther Beltran
Tercer/a: Carles Martinez

XXXII Prova Escoles Ciclisme Benissa
Promeses de 2n

primer/a: Miguel Solera
segon/a: Iker Bonillo
Tercer/a: Jaume Guardeño

XXXII Prova Escoles Ciclisme Benissa
Principiants de 1r

primer/a: Mateo del Castillo
Segundo/a: Sofia Martinez
Tercer/a: Antonio David Cazorla

XXXII Prova Escoles Ciclisme Benissa
Principiants de 2n

primer/a: Jaime Muñoz
segon/a: Alberto Gonzalez
Tercer/a: Antonio Lozano

XXXII Prova Escoles Ciclisme Benissa
Alevins de 1r

primer/a: Jose David Sanchez
segon/a: Miquel Lopez
Tercer/a: Fco. Javier Muñoz

XXXII Prova Escoles Ciclisme Benissa
Alevins de 2n

primer/a: Lorenzo Pardo
segon/a: Eugenio Sanchez
Tercer/a: Miquel Lloret

XXXII Prova Escoles Ciclisme Benissa
Infantils de 1r

primer/a: Alejandro Martinez
segon/a: Adrian Aranda
Tercer/a: Manuel Peñalver

XXXII Prova Escoles Ciclisme Benissa
Infantil de 2n

primer/a: Francisco Carratala
segon/a: Miguel A. Lloret
Tercer/a: Alejandro Pina

PER EQUIPS
XXXII Prova Escoles Ciclisme Benissa
1a Escola Classificada MAR ALACANT, CC

XXXII Prova Escoles Ciclisme Benissa
2a Escola Classificada SANT VICENT CC

XXXII Prova Escoles Ciclisme Benissa
3a Escola Classificada XÀBIA CC

Font de la notícia: Servei de Notícies d'Infobenissa

Deixa un comentari

http://www.infobenissa.cat/wp-content/themes/infobenissa/