Inici » Notícies » Esports

Benissa va acollir el diumenge la XXXIII Prova d’Escoles de Ciclisme de la Província d’Alacant

21 de Març de 2012 No hi ha comentaris
Alguns dels participants a la prova de ciclisme

Alguns dels participants a la prova de ciclisme

Aquest diumenge, dia 18 de març, es va disputar a Benissa la primera prova del calendari de competicions d’Escoles de Ciclisme Província d’Alacant. Amb una presència de 200 xiquets i xiquetes, de les següents escoles:

– Província de València: Aldaia, Vinalesa, Ontinyent, Tavernes de Valldigna, Favara, Benifaió, Moixent.

– Província d’Alacant: Altea, Alfaç del Pi, Sax, Almoradí, Crevillent, Benidorm, Sant Vicent del Raspeig, La Vila Joiosa, Mar Alacant, Novelda, Elx, Castalla, Xàbia i Torrevella.

– També van participar alguns alumnes de l’Escola Cedena de Madrid.

Es van poder veure un total de 8 curses en les quals els afeccionats van gaudir del ciclisme, especialment les proves dels més majors (els infantils van córrer 9, de primer any i 18 voltes, de segon any ). El circuit de Benissa inclou una pujada que fa que la prova siga més dura i interessant tant per als ciclistes com per als afeccionats.

En finalitzar la prova els jutges de la Federació van facilitar a l’organització els resultats i es van lliurar els trofeus per als participants per part d’Arturo Poquet Ribes, Regidor d’Esports i de Vicente Jaen, President del Club Ciclista Benissa.

Aquesta és la relació dels primers classificats.

PRIMERS CLASSIFICATS

Promeses de 1r

primer/a: Gabriel Marti.
segon/a: Mario Alvarez.
Tercer/a: Yaho Ferrandis

Promeses de 2n

primer/a: Esther Beltran
segon/a: Laura Martinez
Tercer/a: Francisco Fenoll

Principiants de 1r

primer/a: Iker Bonillo
Segon/a: Joan Rico
Tercer/a: Jaume Guardeño

Principiants de 2n

primer/a: Juan Ayuso
segon/a: Mateo Del Castillo
Tercer/a: Sofia Martinez

Alevins de 1r

primer/a: Lucca Cobelas
segon/a: Álvaro Galbis
Tercer/a: Antonio Lozano

Alevins de 2n

primer/a: Jose David Sanchez
segon/a: Miguel Lopez
Tercer/a: Joseph Miquel Canet

Infantils de 1r

primer/a: Marcelo Fuentes
segon/a: Lorenzo Pardo
Tercer/a: Eugenio Sanchez

Infantils de 2n

primer/a: Alejandro Martinez
segon/a: David Marchante
Tercer/a: Álvaro Murcia

PER EQUIPS

1a Escola Classificada MAR ALACANT, C.C.
2a Escola Classificada L’Alfàs del Pi, C.C
3a Escola Classificada SANT VICENT, C.C.

Font de la notícia: Servei de Notícies d'Infobenissa

Deixa un comentari

http://www.infobenissa.cat/wp-content/themes/infobenissa/